Що краще: струменевий або лазерний принтер - вирішує вже не перше покоління користувачів оргтехніки в нашій країні. Кардинально різні за технологією друку, вартості та обслуговування два різновиди одного пристрою мають досить схожу історію. Механізм їх роботи почали досліджувати ще в 30-х роках минулого століття, коли технічно освоїти такі технології було неможливо. Початок виробництва дешевих «домашніх» моделей почався лише у 80-х роках, обидва типи йдуть паралельно в історії людства. Що ж змушує людей віддавати перевагу одному з різновидів?
Лазерна модифікація
Вирішуючи, що краще: струменевий або лазерний принтер, розглянемо докладніше наших кандидатів. Перше зображення з використанням сухих чорнил і статичної електрики було отримано ще в 1938 році, але знадобилося ще 20 років, щоб на світ з'явився прообраз нинішніх ксероксів і лазерних принтерів - Xerox 914, з приголомшливою швидкістю - 7 копій у хвилину.
Принцип роботи девайса такий:
- лазером на фотовал наноситься друковане зображення у вигляді певного заряду;
- на фотовал надходить тонер, що прилипає в місцях нанесення;
- при подачі паперу, зі зворотного боку притискається заряджений вал, тонер із фотовала прилипає до паперу, утворюючи нестійке зображення;
- лист з нанесеним тонером «запікається», суха фарба плавиться, закріплюючись на папері.
Плюси: гарна якість і швидкість друку в чорно-білому варіанті, допустима якість в кольоровому. Більш економна витрата матеріалу знижує вартість кожної роздруківки. Тонер не засихає і практично завжди готовий до роботи.
Мінуси: виділення шкідливих речовин при роботі, висока енергоємність, висока вартість (у 3 рази дорожче струменевих), вимогливість до якості паперу, погана передача кольорових напівтонів.
Жива фарба
Відповісти на питання, що краще: струменевий або лазерний принтер, можна, детально розглянувши роботу конкурента. Струменеві моделі прекрасно підходять, щоб віддрукувати монохромні документи і кольорові фотографії, схеми, графіки і т.п. Зображення створюється точково за допомогою матриці, що друкує рідкими фарбами. Знизити вартість друку і підвищити її швидкість дозволяє система безперервної подачі чорнила (4 баночки фарб із трубочками), але вона виправдана при необхідності друку у великих обсягах.
Серед плюсів струменевих пристроїв відзначимо ідеальну передачу кольорових зображень, високу швидкість сучасних пристроїв, низьку вартість приладу і його обслуговування. Незважаючи на це, вартість одного аркуша вище, ніж у лазерного принтера, а інтенсивне використання призводить до частої заміни картриджів. При нечастому використанні фарби засихають у матриці, забиваючи сопла, викликаючи сервісну заміну друкуючої голівки.
Підсумок?
Що краще: струменевий або лазерний принтер, вирішувати слід з урахуванням поставлених перед приладом завдань. Періодичний друк у невеликих кількостях - лазер вам у поміч. Потрібні яскраві фотографії та багато документів - тут оптимальним буде струменевий девайс. Представлені рішення підійдуть для домашнього використання, адже при необхідності роздруковувати в офісі сотні сторінок по швидкості і точності лазерний принтер буде переможцем. Струменевий хоч і повільніше, але заощадить кошти на електроенергії. Врахуйте всі нюанси вашої діяльності, і ви підберете для себе найкращий варіант принтеру.